Öntözési és hidratálási tanácsok

Az első héten a cél az, hogy az átültetett földlabda „eltűnjön”, a keletkezett légbuborékok megszűnjenek, mivel a gyökérzet a légbuborékokon nem képes áthatolni. Fontos továbbá, hogy hagyjunk időt felszívódni a víznek: egy héten 4-5 nap legyen öntözés, de ne öntözzük túl. Túlöntözésnél fennáll a veszélye annak, hogy a fát egyszerűen megfojtjuk a sok vízzel.

Fennállhat a veszélye annak is, hogy a gyökerek elrohadnak. Tegyük fel, hogy a fogadó lyuk egy agyagos területen van, így még csekély vízmennyiséget is huzamosabb ideig magában tarthatja a föld. Fontos, hogy megvizsgáljuk a fogadó lyukat, és aszerint alakítsuk ki az öntözési tervet, hogy milyen az adott talajtípus.

Ha lehetőségünk van rá, tömlős csepegtető öntözést alakítsunk ki. Ez a lehető legjobb módja annak, hogy folyamatosan, kis adagokban kapja a növény a nedvességet, és a gyökérzet minden része nedvességhez jusson.

Az öntözéshez a reggeli a legjobb időszak, hiszen a levelek hőt nyelnek el egy forró nyári nap után. Ha ezt az este folyamán tennénk meg, akkor fennállna a veszélye, hogy a gyökérzet kirohad, hiszen nem tud párologtatni. Fontos, hogy tisztában legyünk a talajunk minőségével. Sok víz kell neki? Homokos? Agyagos? 

Mind-mind más mennyiséget igényel, ahhoz kell igazítani a vízkijuttatást. Ha látjuk, hogy másfél méterre kőkemény a föld, akár egy csavarhúzót se tudunk ledugni a földbe, olyan kemény, akkor gondoljunk bele, mennyire lehet szomjas a fánk?