A faátültetés lépései

A faátültetés lépései a fa túlélésének záloga!

  1. Hívj fel minket, és találjuk ki, melyik számodra a legideálisabb fa! Itt meg tudjuk beszélni, mik a teendőid, mire számíthatsz egy ilyen faátültetés során.
  2. A kiválasztott fádat szállítás előtt hidratáljuk 150-300 liter vízzel, hogy a szállítás során ne veszítsen hidratációjából, ezáltal csökkentve a kiszáradás kockázatát.
  3. Elmegyünk hozzád, ahol a fakiemelővel pontosan akkora földlabdát emelünk ki, amekkora kell a fádnak, így pontosan bele fog illeszkedni az ültetés során. Ez nagyon fontos a fa stabilitása szempontjából.
  4. Kiemeljük a fát az eredeti helyéről, formázzuk, és szállítható állapotba helyezzük.
  5. Elszállítjuk hozzád és lehelyezzük az előkészített helyére.
  6. NAGYON FONTOS! Ne locsoljuk a gyepet a faátültetés előtti napokban! Fontos, hogy száraz munkakörülmények között dolgozzunk, hiszen a te gyeped károsodik, ha ezt elmulasztod.

A faátültetés lépései nem miattunk fontosak, hanem az új fa miatt.

Faültetés után még nem szűnik meg a dolgunk, a legfontosabb részek még hátravannak:

  1. A fát 5-7 napig bő vízzel locsoljuk, hogy feloldjunk minden egyes levegőbuborékot, ami a földben keletkezik. Ekkor a kivett földlabda összeomlik az előre kiemelt lyukban, így a fa gyökerei szabadon terjeszkedhetnek új helyükön.
  2. Mivel a faátültetésnél az eredeti gyökérzet ~80% -át elveszti, így gondoskodnunk kell a sokkhatás csökkentéséről, hogy minél előbb visszatérjen eredeti állapotára.
  3. Ki kell alakítanunk az elültetett fa körül egy sávot, amit tápanyaggal ellátott földdel keverünk össze.
  4. Stabilizáljuk a fát földcsavarral és kötelekkel.
  5. Szórjuk meg a fa környezetét faforgáccsal vagy hánccsal. Semmiképp ne használjunk köveket! A kövek nem tartják meg a nedvességet, és nem védik meg a hőingadozástól.
  6. A következő három évben heti rendszerességgel kell öntözni a fát! Fontos, hogy figyelembe vegyük az évszakok sajátosságait.
  7. Ősszel távolítsuk el a stabilizátorokat. Fontos, hogy a földben lévő csavarokat eltávolítsuk, nehogy a beleolvadjon a talajba, ami később veszélyt jelenthet a fára.
  8. Fokozottan ügyeljünk a téli fagyokra! Kárt tehetnek a fa törzsében, kirepedezhet, ezáltal sérül a fánk. Ezt megelőzhetjük a kerti boltokban kapható papírtekerccsel, ami megóvja a fa törzsét.
  9. Az első évben NE használjon műtrágyát! A műtrágya serkenti a levél növekedést, ami vizet szív el a fától. Most vágtuk el a gyökere 80%-át! A fa szomjas, víz kell neki. Vízzel visszaáll a fa hidratációja, ami arra sarkallja, hogy növessze újra a gyökérzetét.

A faátültetés lépései olyan pontokat tartalmaznak melynek köszönhetően új fánk szinte biztosan túléli az átültetés okozta streszt.

Szólj hozzá!